W dniu 23.07.2023 r. odbył się Piknik Ekologiczny #EkoAktywni jako wydarzenie towarzyszące do X Pobiednickich Biegów 2023.

Młodzi mieszkańcy mieli możliwość wziąć udział w konkursie pn. EKOmoda – ekologiczny pokaz mody, zgłoszenia dokonywano w formie zdjęcia lub krótkiego filmiku. Wyłonienie zwycięzców odbyło się podczas X Pobiednickich Biegów. Zwieńczeniem konkursu był uroczysty „pokaz EKOmody”, w którym udział wzięli uczestnicy konkursu.

Ekodoradcy z Naszej Gminy poprowadzili warsztaty tworzenia budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci jak i starszych uczestników pikniku. W międzyczasie zainteresowani mieli możliwość wymiany plastikowych nakrętek na skrzydłokwiaty.

Projekt #EkoAktywni sfinansowano ze środków Województwa Małopolskiego (EkoMałopolska).

Podczas wydarzenia, mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z konsultacji z Ekodoradcami zatrudnionymi w ramach Projektu EKO-TEAM finansowanego w 90% ze środków instrumentu finansowanego ELENA w ramach Programu Horyzont 2020. Każdy miał możliwość uzyskać informacje na temat programu ,,Czyste Powietrze”, jego zasad czy też wysokości dofinansowania.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszego udziału w ekologicznych aktywnościach.