„Cudze chwalicie swego nie znacie” – tytuł naszego projektu organizowanego w ramach projektu „Działaj Lokalnie” w dniu dzisiejszym trafnie pokazał jak wiele ciekawych miejsc jest w naszym miejscu zamieszkania o których nie mamy pojęcia a warte są uwagi. Takim miejscem okazał się budynek byłej szkoły w Stręgoborzycach, w którym mieści się Izba Regionalna pokazująca historię oraz tradycję miejscowej ludności. Sam zabytkowy budynek Izby regionalnej stanowi niezwykłą historie.

W czasach II Wojny Światowej w tymże budynku mieściła się tajna drukarnia konspiracyjna pisma „Wieś Idzie”. W samym budynku można zobaczyć wiele wystaw przedmiotów z dawnej epoki oraz stare zdjęcia pokazujące różne uroczystości, które odbywały się na terenie Stręgoborzyc. Dzięki uprzejmości pani Eleonora Kusińska uczestnicy wycieczki mogli w przybliżeniu poznać wiele ciekawych narzędzi oraz materiałów, które okazały się interesujące.

Na zakończenie każdy uczestnik miał okazję wziąć udział w zajęciach sportowych, które były zachętą do uprawiania sportów oraz rywalizacji sportowej.

Dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Działaj lokalnie. Stowarzyszenie Korona Północnego KrakowaDziałaj LokalnieStowarzyszenie Korona Północnego KrakowaGmina Igołomia-Wawrzeńczyce; Urząd Gminy Igołomia-WawrzeńczyceAkademia Rozwoju Filantropii w Polsce#działajlokalnie